BARVY A LAKY TELURIA

BARVY A LAKY TELURIA, s.r.o. jest najnowocześniejszą firmą na rynku czeskim, produkującą farby, tynki, impregnaty i lakiery według technicznych i ekologicznych standardów. Firma działa w Stowarzyszeniu producentów farb i lakierów, od roku 2002 wdrożyła certyfikat ISO i część jej produkcji posiada oznaczenie Produkt przyjazny dla środowiska. Dzięki modernizacji w 2014 r. zakładu i wyposażeniu w maszyny o wysocezaawansowanej technolgii, możliwośći produkcyjne zwiększyły się dwukrotnie. Produkty wychodzące z fabryki są na najwyższym poziomie europejskim i światowym. Historycznie, czeska fabryka może się pochwalić produkcją past pigmentowych dla własnych systemów barwienia, rozcieńczalnikowych i wodorozcieńczalnych.

Tradycja i doświadczenie

W 1910 roku kupuje inżynier chemii Bohumir Jeřabek młyn na rzece Svitavie w miejscowości Skrchov i zakłada spółkę TELURIA – LETOVICE, Fabrykę farb i lakierów. Przedmiotem działalności było wydobywanie surowców i przetwarzanie do ziemistych i ozdobnych farb.
W okresie międzywojennym asortyment tworzyły: farby proszkowe FIX FASADIN, farby do tynków STABILIT, biel kryjąca POLAR BLANC, farby cementowe i ziemiste, tlenki żelaza, farby do kleju, wapno i olej. W 1948 roku firma została znacjonalizowana, a później stała się częścią przedsiębiorstwa państwowego BARVY A LAKY.
Program produkcyjny zasadniczo zmienia się w latach 70-tych wraz z wprowadzeniem farby malarskiej REMAL. Wkrótce po tym jest oferowany klej do podłóg UNIFLEX a na przełomie lat 90-tych są wprowadzone na rynek farby elewacyjne.
W 1993 roku jest firma sprywatyzowana i wraca do pierwotnej nazwy TELURIA. W nowych warunkach jest intensywnie budowana sieć handlowa i rozszerza się program produkcyjny. Do zasadniczej zmiany dochodzi w 2003 roku kiedy spółkę zyskała firma BARVY A LAKY HOSTIVAŘ. Dochodzi do idealnego połączenia asortymentu produktów dzięki czemu firma znacznie wzmocniła swoją pozycję na rynku.
Dzięki macierzystej organizacji oraz spółki córki BAL SLOVAKIA możecie nasze produkty znaleźć w wielu sieciach supermarketów, u partnerskich sprzedawców i dystrybutorów, w sieci sklepów KOUZLO BAREV A DROGERIE) oraz BAREVNY RÁJ.
W handlu zagranicznym nawiązujemy na renomowaną nazwę TELURIA i długoletnią współpracę z partnerami na Litwie, w Mołdawii i w Bułgarii. Od 2007 roku zapewniamy sprzedaż na terenie Polski dzięki firmie córce BAL TELURIA POLSKA 

Dynamika a rozwój
Przełom w rozwoju następuje w 2008 roku wraz z uruchomieniem produkcji syntetycznych powłok malarskich. Jedna z najnowocześniejszych technologii swego rodzaju opiera się na prostocie i powtarzalności w celu zaspokojenia najróżniejszych potrzeb klientów.
Efektywność energetyczną zapewnia wsteczne wykorzystanie ciepła odpadowego, do ograniczenia emisji lotnych rozpuszczalników jest zastosowana jednostka regeneracyjnego utleniania termicznego.
Do najciekawszego i najbardziej rozwijającego się asortymentu należy produkcja do zastosowań w przemyśle oparta na systemie barwienia HOSTEMIX pochodząca od wersji „in plant".
Na jesień 2009 roku zaczęliśmy dystrybucję z magazynu wysyłkowego w Jevicku z pojemnością 3000 paletowych miejsc a firma poprzez zmianę nazwy i loga podkreśliła związek z firmą – matką.

Logo

Jakość i innowacje
Firma BARVY A LAKY TELURIA jest nowoczesną firmą, która korzysta ze 100-letniego doświadczenia w produkcji i sprzedaży farb i lakierów dla użytkowników przemysłowych, malarzy zawodowych i klientów indywidualnych. Jakość naszych produktów i procesów zapewnia długoletni system jakości, którego podstawą jest od roku 2002 certyfikat ISO 9001. Część produkcji posiada również oznaczenie Produkt przyjazny dla środowiska.
Aktualny asortyment zawiera farby malarskie i elewacyjne, tynki, szpachle, lakiery, lazury, farby podkładowe i emalie, różne produkty impregnacyjne i specjalne preparaty, kleje i wiele innych materiałów. Do najbardziej znanych marek na rynku należy: REMAL, LAZUROL, INDUSTROL, BARLET, PRAGOPRIMER, FORMEX, HOSTAGRUND, BAKRYLEX, FEST-B, RADBAL a UNIFLEX. Przy rozwoju produktów, nasi technicy współpracują z wieloma znanymi światowymi firmami. Produkty są certyfikowane w akredytowanych przez państwo laboratoriach badawczych, a wiele z nich posiada zaświadczenie o przychylności dla środowiska naturalnego. Rozwój technologiczny rozwija się bardzo szybko w dziedzinie kolorowania, gdzie firma dysponuje oryginalnym systemem TELURMIX koncentrującym się na farby malarskie i elewacyjne, system HOSTEMIX do farb na metal do przemysłu i hobby system RAINBOW. Dzięki centrom kolorowania możecie wybrać nasze produkty w odcieniach wg własnego życzenia.